Home

Výborný bezinkový sirup


Suroviny:
40ks květů bezinek
3 litry vody
3 citrony
6 lžic kyseliny citronové
3 kg cukru krystalu
trochu slivovice pro sterilizaci
Alkohol pro konzervaci

Postup:

První den:
Vodu sevřeme, necháme zchladit. Bezové květy lehce opláchneme, ale musíme si dát pozor, abychom nesmyli všechen pyl. Květy vložíme do velké mísy a zalijeme je zchlazenou převařenou vodou. Jeden citron důkladně omyjeme a nakrájíme na plátky. Přidáme ho ke květům a zakrytou mísu necháme odležet 24 hodin.

Druhý den:
Další den si nachystáme lahve, do kterých budeme plnit bezinkový sirup. Všechny lahve pečlivě vysterilizujeme včetně jejich víček. Lahve můžeme sterilizovat horkou vodou nebo je můžeme vložit do rozehřáté trouby na několik minut. Nejlepší sterilizace víček je horká voda a následně alkohol (slivovice). 
Přes sítko s punčochou scedíme bezinkovou vodu do hrnce. Bezinky ve vodě budou zapáchat, je to přirozený jev. Do vody přisypeme cukr, kyselinu a šťávu ze dvou citronů. Vodu necháme táhnout na středním ohni, aby se rozpustil cukr. NESMÍ DOJÍT K BODU VARU! (Zničily by se všechny prospěšné vitamíny, které bezinkový sirup obsahuje.) Pokud uvidíme, že je sirup zakalený, ještě není hotový a potřebuje ještě chvíli provařit. Sirup bude hotový, jakmile bude zlatavě průzračný.
Za horka přelijeme sirup do připravených vysterilizovaných lahví. Naplníme je po okraj a pro konzervaci můžeme přidat víčko alkoholu (vodka/ slivovice/ rum). Skleněné lahve necháme vychladnout.

Skladujeme v lednici nebo ve spíži. Jelikož se nám z osobní zkušenosti nevlezly všechny lahve do lednice, uchovali jsme je nejen v lednici, ale i ve skříni. Proto doporučuji je uchovat ve skříni a po otevření v lednici, aby se nezkazily.

Whatsapp Chat

Zákaznický servis

O nás

Kontaktní formulář

GDPR

Reklamace  

 

 

 
Informace

Informace o dopravě a platbách

Obchodní podmínky

 

  

 

 

Můj účet

Účet uživatele

Seznam přání   

 

 

 

 

 

Nabídka

Eshop

Recepty

Blog 

 
 

 

 

Zdravapanda.cz

Copyright © 2023 Zdravé potraviny. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.